Hej Min fråga handlar om armsvett. Jag svettas inte mycket utan det är lukten som är problemet. Det luktar som kattpiss. Har provat många olika antiperspiranter och deodoranter men inget hjälper. Ibland får jag byta tröja efter 5 min fast jag kanske just har duschat. Har ni något tips? Gör vad som helst. / Annette, 53
Varför luktar min armsvett så illa?
Den här frågan handlar om:

Hud, sex och samliv
Liknande frågor
Hur tar jag hand om fötterna på vintern?
Nu under vinterhalvåret så får jag så otroligt torra fötter. Jag har testat fotvårdssalva men det hjälper inte. Har du något tips vad jag ska göra? Kan man göra en fotbehandling hemma?
Torr i ansiktet under vintern
Kan man använda sin bodylotion i ansiktet nu under vintern? Jag tycker inte att min ansiktskräm är tillräckligt fet och återfuktande!
Rodnad på låret
Hej! Min fru har fått en märklig rodnad, lite blåtonad, i huden. Den sträcker sig runt hela överdelen av låret på ett ben. Kliar inte och gör inte ont. Hon upptäckte det första gången i somras och det har sedan dess blivit starkare i färgen och ökat i storlek. Vad kan det vara, borrelia?