Hjälp! Både mina och min mans fingernaglar är helt söndertrasade.Kan det vara en brist av något. Tacksam för hjälp. Gittis, 73
Lider man brist på något ämne om ens fingernaglar är helt söndertrasade?
Den här frågan handlar om:

Hud, sex och samliv
Liknande frågor
Hur tar jag hand om fötterna på vintern?
Nu under vinterhalvåret så får jag så otroligt torra fötter. Jag har testat fotvårdssalva men det hjälper inte. Har du något tips vad jag ska göra? Kan man göra en fotbehandling hemma?
Torr i ansiktet under vintern
Kan man använda sin bodylotion i ansiktet nu under vintern? Jag tycker inte att min ansiktskräm är tillräckligt fet och återfuktande!
Rodnad på låret
Hej! Min fru har fått en märklig rodnad, lite blåtonad, i huden. Den sträcker sig runt hela överdelen av låret på ett ben. Kliar inte och gör inte ont. Hon upptäckte det första gången i somras och det har sedan dess blivit starkare i färgen och ökat i storlek. Vad kan det vara, borrelia?