Hej!
Är en kille på 30 år som egentligen alltid haft en del leverfläckar. De senaste 2 åren har antalet prickar dock “urartat” helt, jag har fått hur många nya som helst och har nu oräkneligt med prickar. Givetvis oroar det mig väldigt mycket och undrar vad denna “progressiva” utveckling kan bero på.
Leverfläckar
Den här frågan handlar om:
Liknande frågor
Kan man tatuera sig om man har eksem?
Hejsan! Jag är har länge kollat på tatueringar och vill verkligen göra det. Är dock lite orolig kring det eftersom jag har en medel/svår atopisk eksem.
Rodnad runt munnen efter alkohol
Hej! När jag dricker alkoholhaltiga drycker så händer det ibland att jag får rodnad och en brännande känsla runt munnen som oftast kommer 1-3 dagar efter konsumtionen och som håller i sig
Keloidärr – täcks det av offentlig vård?
Jag har fått ett keloidärr på örat, misstänker att jag slagit till min piercing och det har bara växt. Finns det offentlig vård att få eller måste jag uppsöka plastikkirurgi för att få bort den?