Jag har bristningar/vita & blå(som små blodkärl/nät)på ben,höfter,axlar,nacke & lite i ansiktet. Det har jag fått på de sista månaderna. Vad beror det på ?? Det blir mer & mer. Kan man förhindra detta med någon kräm eller vitaminaer/piller ??
Orolig när det sätter sig i ansiktet ??
Bristningar/små blå ådror
Den här frågan handlar om:
Liknande frågor
Kan man tatuera sig om man har eksem?
Hejsan! Jag är har länge kollat på tatueringar och vill verkligen göra det. Är dock lite orolig kring det eftersom jag har en medel/svår atopisk eksem.
Rodnad runt munnen efter alkohol
Hej! När jag dricker alkoholhaltiga drycker så händer det ibland att jag får rodnad och en brännande känsla runt munnen som oftast kommer 1-3 dagar efter konsumtionen och som håller i sig
Keloidärr – täcks det av offentlig vård?
Jag har fått ett keloidärr på örat, misstänker att jag slagit till min piercing och det har bara växt. Finns det offentlig vård att få eller måste jag uppsöka plastikkirurgi för att få bort den?