Ange ditt sökord

Annons:

Behöver hjälpmedel för gula fläcken på mina bägge ögon – finns det någon hjälp att få ekonomiskt sätt?

Jag har gula fläcken på bägge ögonen. Behöver hjälpmedel, men är rädd för att det skall kosta för mycket då jag bara har mitt sjukbidrag. Finns det någon hjälp att få ekonomiskt!? /Ing-marie, 64

Här kan man får information hos den syncentral du tillhör, som också vet vilka vägar man kan gå för att få den hjälp till hjälpmedel som man behöver. Man kan säkert också vända sig till någon kurator på platsen där man bor för att efterhöra vilka möjligheter som finns.

Annons:

Den här frågan handlar om:

Anders Halvarsson
Allmänmedicin
Uppdaterad: 26 februari, 2016 Publicerad: 26 februari, 2016

Liknande frågor

Ögon & Öron

Surrande ljud i öronen – vad är det?

. I dag när jag satt vid min laptop så började ett litet surrande ljud i mina öron.

Barn & Graviditet

Hur länge sitter öroninflammation i?

Hur länge brukar en öroninflammation göra ont efter man börjat använda örondroppar med antibiotika i? Samt hur länge är locket kvar i örat?

Alternativb

Vagel på insidan av ögonlocket

Kan man ha en vagel på insidan av ögonlocket?

Annons:

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Glöm inte att bekräfta din prenumeration i din inkorg. Den kan ha hamnat i din skräppost.

Fråga doktorn

Här kan du ställa din fråga till någon av våra duktiga experter. Vi kan inte besvara alla frågor, men vi gör vårt bästa för att just du ska få svar. Genom åren har experterna besvarat över 8 000 frågor, så chansen är stor att du hittar redan besvarade frågor inom det du undrar över.

Välkommen till Doktorn!

Annons: