Jag har inte fött barn och jag undrar om man ändå kan få en spiral? Kvinna 27 år
Ok med spiral innan man fått barn
Den här frågan handlar om:
Liknande frågor
Hur länge sitter öroninflammation i?
Hur länge brukar en öroninflammation göra ont efter man börjat använda örondroppar med antibiotika i? Samt hur länge är locket kvar i örat?
Bebis med brustna blodkärl på kinderna
Hej! Har en fråga om min lilla tjej på 3,5 månad. Har sett att hon fått som små brustna blodkärl på kinderna och är rädd för att det kan bli mer? Hon har även väldigt synliga blodådror på ögonlocken. Min BVC-sköterska säger inget speciellt om det när jag frågar vilket gör mig lite orolig! Kommer detta försvinna? Har ju hört att bebisar får tjockare hud med tiden? Vad är orsaken och vad kan man göra? Mvh Nina
Barn som onanerar
Vår 4-åriga dotter onanerar ofta hemma och ibland även på förskolan. Hon rider gärna på ett armstöd till en fåtölj och gnider sig samtidigt mot underlaget. När hon skall sova gnuggar hon handen mot sin snippa. Är detta beteende en anledning till oro?