Hej. Jag har fått en “knöl” i nedre delen av ljumsken mot underlivet- blygdläppen. Den känns lång, kanske 5 cm. Trodde först det var en böld, tryckte på den och det kom blod. Ser ut att ha öppnat sig – ett hål och kommer lite vätska när man trycker. Vad göra. Bör man kontakta gynekolog eller husläkare.
Har en fem cm stor knöl i underlivet – vad kan det vara?
Den här frågan handlar om:
Liknande frågor
Jag har fotsvamp -vad ska jag göra?
Jag är 10 år, jag har fotsvamp och det är jätte jobbigt. Jag vet inte hur jag kan säga till mina föräldrar att jag har fotsvamp utan att låta äcklig.
Knöliga och buckliga naglar – vad beror det på?
Hej! Min ena pekfingernagel är väldigt ”bucklig” med grova veck/fåror och jag tycker det blir mer och mer. Har även tendens till det på båda tumnaglarna. Har inte skadat nageln men den ser väldigt konstig ut.
Kan man vara i solen vid vattkoppor?
Hej! Min dotter har vattkoppor som har börjat torka. Kan hon vara ute i solen då eller är det något hon bör undvika?