Ange ditt sökord

Annons:

“Efterdroppar” när jag kissat klart

Jag har ett problem när jag har kissat klart. När jag drar på mig trosorna så kommer där droppar. Känns som om man inte får ut allt kiss direkt. Varit hos läkaren men de hittar ingenting. Hoppas ni kan hjälpa mig med detta! Mvh Emelie, 27

Då är det av mycket stort intresse att veta vilka undersökningar som är gjorda. Har du talat med gynekolog och eller uroterapeut? De är de två viktigaste specialisterna i sammanhanget.

Annons:

Den här frågan handlar om:

Anders Halvarsson
Allmänmedicin
Uppdaterad: 6 maj, 2020 Publicerad: 23 april, 2020

Liknande frågor

Kvinnans hälsa

Kan jag ha fått Ashermans syndrom?

Hej, jag har gjort två kirurgiska aborter (vacuum aborter som de också kallas, så ingen skrapning). Jag är extremt orolig för att jag ska ha fått sammanväxningar i min livmoder nu.

Kvinnans hälsa

Har väldigt riklig mens, vilken behandling finns?

Jag har börjat blöda väldigt rikligt vid mens, har kommit lite över 40-årsstrecket. Eftersom jag äter blodförtunnande medicin så kan jag inte ta några av de receptfria medicinerna som tex cyklo-f för

Kvinnans hälsa

Torra blygdläppar – hur ska jag behandla?

Hejsan sen ett halvår tillbaka har jag haft extremt torra blygdläppar, mina flytningar är som dom brukar och har aldrig haft problem med detta innan. Jag har testat mig för könsjukdomar och där kom in

Annons:

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Glöm inte att bekräfta din prenumeration i din inkorg. Den kan ha hamnat i din skräppost.

Fråga doktorn

Här kan du ställa din fråga till någon av våra duktiga experter. Vi kan inte besvara alla frågor, men vi gör vårt bästa för att just du ska få svar. Genom åren har experterna besvarat över 8 000 frågor, så chansen är stor att du hittar redan besvarade frågor inom det du undrar över.

Välkommen till Doktorn!

Annons: