Hej! Jag har fått en rund och slät blåsa precis vid analöppningen som är ungefär 0,4 mm i diameter. Den är mörk till färgen, nästan blålila. Jag har haft den i en vecka nu och de första dagarna ömmade den ganska mycket men nu känns den inte alls, inte heller när jag går på toaletten. Den har aldrig kliat eller svidit. Jag har pojkvän sedan 8 månader tillbaka men han har inga symptom. Innan jag träffade honom fick jag klamydia av en kille, detta var för ett år sedan. Vad kan detta vara? Malin, 24
Blåsa vid analöppningen
Den här frågan handlar om:
Liknande frågor
Vad beror kliande utslag under fötterna på?
Har kliande utslag under fötterna, vad beror det på?
Jag har fotsvamp -vad ska jag göra?
Jag är 10 år, jag har fotsvamp och det är jätte jobbigt. Jag vet inte hur jag kan säga till mina föräldrar att jag har fotsvamp utan att låta äcklig.
Knöliga och buckliga naglar – vad beror det på?
Hej! Min ena pekfingernagel är väldigt ”bucklig” med grova veck/fåror och jag tycker det blir mer och mer. Har även tendens till det på båda tumnaglarna. Har inte skadat nageln men den ser väldigt konstig ut.