Ange ditt sökord

Annons:

Inkontinensproblem

Jag har haft inkontinensproblem i flera år. Jag har ätit och tagit mediciner efter kontroller, men det har inte hjälpt. Vill operera. Hur och var vänder jag mig först? Mvh. Susanne, 37

Med den här problematiken vänder du dig till läkare som remitterar dig till gynekolog eller en uroterapeut, vilken då efter vissa undersökningar kan avgöra om du är lämplig för operation eller annan åtgärd.

Annons:

Den här frågan handlar om:

Anders Halvarsson
Allmänmedicin
Uppdaterad: 30 juli, 2016 Publicerad: 30 juli, 2016

Liknande frågor

Tranbärssaft eller citronvatten mot urinvägsinfektioner?

Hej! Hjälper det att dricka tranbärssaft eller citronvatten om man har drabbats av urinvägsinfektion? /Siv (Kvinna 58 år)

Kvinnans hälsa

Ont i höfterna vid mens

Hejsan! En fråga: de tre senaste gångerna jag har haft mens så har jag fått ont i höfterna och det känns instabilt.

Kvinnans hälsa

Kan jag få cystor fast äggstockarna är borta?

Jag har tyvärr blivit av med äggstockar och äggledare. Kan man få cystor även fast dessa organ inte är kvar ?

Annons:

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Glöm inte att bekräfta din prenumeration i din inkorg. Den kan ha hamnat i din skräppost.

Fråga doktorn

Här kan du ställa din fråga till någon av våra duktiga experter. Vi kan inte besvara alla frågor, men vi gör vårt bästa för att just du ska få svar. Genom åren har experterna besvarat över 8 000 frågor, så chansen är stor att du hittar redan besvarade frågor inom det du undrar över.

Välkommen till Doktorn!

Annons: