Hej Jag är en 15årig kille som har problem med finnar och några ärr på ansiktet.Jag ville fråga om det finns nån annan väg att få ärren mindre eller mer osynligare bäst om jag kunde få bort dom helt, kanske nån kräm eller nåt? för att jag har inte råd med pengar för en laser behandling eller andra dyra behandlingar. Tack
Finns det något sätt att få ärren efter finnar mindre eller osynligare?
Den här frågan handlar om:
Liknande frågor
Vid vilken ålder/åldrar får man skägg?
Jag undrar när man får skägg - riktigt skägg, en polare har grym skäggväxt han är lika gammal som mig, 18 då. Jag har bara ljusa tunna strån. Kommer jag att få "skägg" alls? Jag har mörkbrunt hår så jag borde ju då få mörkbrunt skägg eller?
Oönskad hårväxt
Jag har en dotter på 5 år som är väldigt hårig på kroppen. Hon har mycket hår på ryggen, benen, fötterna, händerna, ja hela kroppen.
Torrt grovt eksem på armbågen
Hej.Jag har i många år haft väldigt torra armbågar, som blir grova veck när man sträcker på armen. Har testat flera hudkrämer, även receptbelagda (minns ej namnet) som dock ej har hjälpt. Nu har jag upptäckt torra, röda hudpartier med fjällande hud och röda prickar i närheten av armbågarna. Vad är det här egentligen?