Hej! När jag är ute och joggar eller går i högt tempo så får jag en fruktansvärd klåda på mina ben. Det börjar lite smått på framsidan av låret för att sedan sprida sig till hela benen. Jag får stanna och klia flera gånger och det brukar sluta med att jag inte står ut med den obeskrivliga klådan och går hem istället. Har provat med olika byxor, senast ett par löparbyxor i funktionsmaterial men det kliar lika mycket ändå! Vad beror detta på?? MVH, Sara 28 år
Klåda på benen vid motion
Den här frågan handlar om:
Liknande frågor
Ta hål i örat nära leverfläck?
Hej , jag har en liten leverfläck på örat som inte ändrats någonting och jag har haft den så länge jag kan minnas. är det okej för mig att ta ett hål i örat nära den fläcken eller bör jag absolut inte?
Kan man tatuera sig om man har eksem?
Hejsan! Jag är har länge kollat på tatueringar och vill verkligen göra det. Är dock lite orolig kring det eftersom jag har en medel/svår atopisk eksem.