Ange ditt sökord

Annons:

Blödningar vid samlag

hej jag heter sara och har fråga jag har p spruta och efter samlag jag ser lita blödning jag är inte oskuld jag är mamma med 2 barn så jag ville ha svar på den fråga jag ser 3 gång som jag har sett blödningen efter samlag sen litta bruna färg sen slutar vad kan det vara tror ni jag är rädd jag tackar er om ni svara mina fråga hej då Sara (Kvinna, 24år)

Det kan vara helt normalt men det är viktigt att utesluta att det inte är något annat.
En infektion eller cellförändringar kan ge samlagsblödningar så jag tycker att du ska söka gynekolog.

Annons:

Den här frågan handlar om:

Redaktionen
Uppdaterad: 28 maj, 2010 Publicerad: 28 maj, 2010

Liknande frågor

Kvinnans hälsa

Kan jag ha fått Ashermans syndrom?

Hej, jag har gjort två kirurgiska aborter (vacuum aborter som de också kallas, så ingen skrapning). Jag är extremt orolig för att jag ska ha fått sammanväxningar i min livmoder nu.

Kvinnans hälsa

Har väldigt riklig mens, vilken behandling finns?

Jag har börjat blöda väldigt rikligt vid mens, har kommit lite över 40-årsstrecket. Eftersom jag äter blodförtunnande medicin så kan jag inte ta några av de receptfria medicinerna som tex cyklo-f för

Kvinnans hälsa

Torra blygdläppar – hur ska jag behandla?

Hejsan sen ett halvår tillbaka har jag haft extremt torra blygdläppar, mina flytningar är som dom brukar och har aldrig haft problem med detta innan. Jag har testat mig för könsjukdomar och där kom in

Annons:

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Glöm inte att bekräfta din prenumeration i din inkorg. Den kan ha hamnat i din skräppost.

Fråga doktorn

Här kan du ställa din fråga till någon av våra duktiga experter. Vi kan inte besvara alla frågor, men vi gör vårt bästa för att just du ska få svar. Genom åren har experterna besvarat över 8 000 frågor, så chansen är stor att du hittar redan besvarade frågor inom det du undrar över.

Välkommen till Doktorn!

Annons: