Ange ditt sökord

Blodspår i sperman

Jag har haft blodspår i sperman vid minst 3 tillfällen (inte alltid man ser det), och också haft det i urinen vid minst 3 tillfällen det senaste året. Inte mycket men det syns. Vid ett av tillfällena då jag urinerade var det kraftigt blodfärgat men avtog vid kommande urinationer.

Jag har också haft magproblem (magkatarr) och undrar om det kan ha något samband?

Hur allvarligt ska jag se på det här?

Samband mellan magbesvären och blodet är det nog inte.
Eftersom du haft detta vid upprepade tillfällen tycker jag du skall söka för en närmare undersökning.

Den här frågan handlar om:

Liknande frågor

Hud & Hår

Ta hål i örat nära leverfläck?

Hej , jag har en liten leverfläck på örat som inte ändrats någonting och jag har haft den så länge jag kan minnas. är det okej för mig att ta ett hål i örat nära den fläcken eller bör jag absolut inte?

Hud & Hår

Vad göra åt torr hud?

Hej jag har torr hud hur får jag bort det?

Hud & Hår

Kan man tatuera sig om man har eksem?

Hejsan! Jag är har länge kollat på tatueringar och vill verkligen göra det. Är dock lite orolig kring det eftersom jag har en medel/svår atopisk eksem.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Glöm inte att bekräfta din prenumeration i din inkorg. Den kan ha hamnat i din skräppost.

Fråga doktorn

Här kan du ställa din fråga till någon av våra duktiga experter. Vi kan inte besvara alla frågor, men vi gör vårt bästa för att just du ska få svar. Genom åren har experterna besvarat över 8 000 frågor, så chansen är stor att du hittar redan besvarade frågor inom det du undrar över.

Välkommen till Doktorn!